Szkoła tenisa ziemnego

Szkoła tenisa ziemnego Głogów, tenis Głogów

Nauka podstaw gry w tenisa ziemnego oraz doskonalenie techniki. Zajęcia prowadzone są z dziećmi i młodzieżą w grupach 6-8 osobowych ...
[Czytaj więcej]

Lekcje indywidualne

Lekcje tenisa Głogów, tenis Głogów

Prowadzę zajęcia indywidualne
z dziećmi, młodzieżą, ale przede wszystkim adresowane są do zawodników grających w turniejach PZT ...
[Czytaj więcej]

Dlaczego tenis?

Jako dziecko na podwórku graliśmy we wszystkie sporty drużynowe ,kiedy w wieku 9 lat zagrałem pierwszy raz w tenisa, pomyślałem od razu to jest to czego szukałem. Dzisiaj kiedy mija już od tego momentu 25 lat, mogę przeanalizować swoją decyzję -dlaczego tenis?

 

Zafascynowało mnie to, że wszystko zależało ode mnie ,cała decyzyjność gry była w mojej głowie i rękach, a pretensję mogłem mieć tylko do siebie. Tenis wiele mnie nauczył, ale najważniejszą rzeczą dla której chcę żeby moje dwie córki grały też w tenisa jest to, że nauczyłem się przegrywać .Porażka jest wpisana w życie każdego z nas. Porażki życia codziennego mobilizują mnie do wyciągania wniosków i pracy nad sobą i nie mam efektu „dołka” psychicznego.

 

Za to będę wdzięczny tej dyscyplinie, że nauczyła mnie radzić sobie ze swoją ,,głową”.

 

Tenis to sport sprzyjający zdrowemu rozwojowi dziecka, wspomaga rozwój intelektualny i sprawnościowy, bardzo mocno usamodzielnia i daje te wspaniałe poczucie niezależności na korcie.

 

Dlatego warto, by twoje dziecko spróbowało nauczyć się grać w tenisa ziemnego.